borsod

Honismereti szakmai nap

Honismereti Szövetség – Borsod-Abauj-Zemplén Megyei Honismereti Egyesület
16/05/2023
Borsod-Abaúj-Zemplén
Együttműködő szervezetek, Események, Tagszervezetek
SZAKMAI NAP A LEVÉLTÁRBAN 2023. május 16. és május 24. Az elmúlt évek során egyre több érdeklődőt vonzanak a helytörténeti pályázatok, mint például az egyesületünk és a Herman Ottó Múzeum által meghirdetett Istvánffy Gyula honismereti gyűjtőpályázat. Egyre többen éreznek késztetést lakóhelyük felkutatására, események, nevezetes emberek múltjának megismerésére. E célból szervezte a Megyei Levéltár /MNL Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Levéltár Miskolci Központja/ azt a szakmai napot, melyen a Levéltár szakemberei segítséget nyújtanak a pályázatírás, a helytörténeti kutatás iránt érdeklődők részére. A két alkalomból álló kurzuson az egyesületünk tagjai vettek részt. 2023. május 16-án zajlott le az első tájékoztató, ahol dr. Bodovics Évától a helytörténeti kutatás módszertanának elméleti és gyakorlati oldaláról hallhattak kiváló előadást. Az egy órás előadást követően a résztvevők feltehették kérdéseiket jövőbeli vagy már megkezdett kutatásaikkal kapcsolatban. 2023. május 24-én szerdán 10 órától a helytörténeti kutatásban felhasználható különféle források jellegzetességeivel és elemzésük módszereivel ismerkedhettünk meg Bodnár Tamás igazgatóhelyettes, főlevéltáros, Bodovics Éva levéltáros és Kis József igazgató, főlevéltáros segítségével. Bemutatták a könyvészetben, az interneten és a levéltárban elérhető forrásokat. Az Interneten érdemes az Arcanum és a Hungaricana oldalakat böngészni a sikeres kutatásokhoz. A levéltár is rendelkezik sok kutatáshoz elérhető dokumentummal. Köszönjük a sok információt, hasznos tanácsot tartalmazó szakmai útmutatást, mely hozzájárul majd a tartalmas, sikeres pályázatíráshoz! http://borsodhonismeret.lapunk.hu/szakmai-nap-a-leveltarban-1203555